Zámocký hotel Galicia Nueva nájdete na juhu stredného Slovenska, 8 kilometrov severne od mesta Lučenec, kúsok od štátnej hranice s Maďarskou republikou. Najvhodnejším cestným spojením z Bratislavy (približne 270 kilometrov) je diaľnica v smere na Zvolen a následne cesta na Lučenec. Z Košíc sa k nám dostanete cestou cez Rimavskú Sobotu (približne 160 kilometrov). Letecké spojenie je možné buď na letisko Sliač, asi 65 kilometrov, alebo na vnútroštátne letisko Boľkovce, vzdialené 15 kilometrov od zámockého hotela.

Dnešný zámocký hotel Galicia Nueva vyrástol na kopci nad rovnomennou obcou Halič. Neďaleko zámku stoja ďalšie hrady a kaštiele, ktoré tvorili dejiny Slovenska a historického Uhorska: Fiľakovo, Novohrad alebo Modrý Kameň. Oblasť sa môže pochváliť aj gotickými kostolmi v Ľuboreči alebo Starej Haliči, či citlivo zrekonštruovanou synagógou v Lučenci.

V blízkom okolí sa tiež nachádza rekreačné stredisko Ružiná s možnosťou vodných športov a kúpania, pamiatkovo zaujímavá obec Divín so zrúcaninami gotického hradu, vínna cesta Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti, termálne kúpalisko v Dolnej Strehovej, či kráľovský kaštieľ Gödöllő – barokový komplex z 18. storočia v neďalekom Maďarsku.

Maľovaná mapa regiónu Novohrad