Zámocký hotel Galicia Nueva

  • Miestny čas: 07:12
  • Počasie: 15°C / 59°F
Dvojposteľová izba Deluxe

Dvojposteľové izby Deluxe sa nachádzajú na prízemí, 1. poschodí a dve na 1. podzemnom poschodí. Väčšina z nich sa nachádza na 1. poschodí, reprezentatívnom poschodí piano nobile, v pôvodných obytných priestoroch zámockej šľachty. Hostia sa môžu ubytovať v 14 Deluxe izbách, ktoré sú zariadené v rôznych historických slohoch, ktorými zámok prešiel počas svojej bohatej stavebnej histórie. Hostia sa tak môžu ubytovať v izbách zariadených v štýle gotiky, renesancie, baroka či empíru. Izby sú priestranné, zariadené s dokonalým vkusom a poskytujú vysokú mieru komfortu. V ôsmich izbách sa nachádzajú kópie keramických kachľových pecí, v jednej izbe je krb.

Každá izba je vybavená manželskou posteľou, kúpeľňou s mramorovým obkladom, sprchou alebo vaňou, toaletou a bidetom. Hostia majú k dispozícii internet, telefón, televízor, minibar, trezor a pracovný stôl. Vo všetkých izbách je tiež možnosť prístelky a na požiadanie detská postieľka.

Ubytovaným hosťom sú bezplatne poskytované raňajky, minerálna voda, welcome drink, vstup do wellness (bazén, vírivá vaňa, parná sauna, fínska sauna, fitness). Uvedené je bezplatne poskytnuté aj hosťom ubytovaným na prístelke.

* Ceny ubytovania sa môžu líšiť v závislosti od termínu Vášho pobytu a obsadenosti hotela.
SLAVOMÍR
Dvojposteľová izba Deluxe č. 022

Dvojposteľová izba Deluxe SLAVOMÍR sa nachádza v prednej časti severovýchodného zámockého krídla na prvom podzemnom podlaží. Vďaka svojej polohe ponúka hosťom pekný výhľad na Juhoslovenskú kotlinu a Revúcku vrchovinu. Je situovaná najbližšie k wellness a preto návštevníkom, ubytovaným v tejto izbe, stačí prejsť niekoľko krokov a za pár sekúnd si môžu dopriať oddych vo vírivke, saunách či zaplávať si v bazéne. Na rovnakom poschodí sa nachádza aj zámocká vináreň a rýchlo a ľahko je dostupná aj reštaurácia, zámocká dvorana a recepcia hotela.

Pôvodné pevné zámocké múry z kameňa, tehlové oblúkové steny a drevená podlaha zaručujú hosťom trvalú prítomnosť zámockej atmosféry. Nízko umiestnené okná dodávajú izbe zaujímavé osvetlenie, ktoré dopĺňa svetlo z ťažkého mosadzného lustra.

Izba je zariadená v renesančnom umeleckom slohu a jej dominantou je nádherná veľká posteľ s baldachýnom. Pre renesančný nábytok je charakteristická bohatá zdobnosť so zakomponovaním prvkov stavebnej architektúry. Skriňa je v hornej časti doplnená rímsou, dvere skrine pripomínajú oblúkový zdobený portál a nožičky kopírujú tvar zdobených stĺpov. Renesančnú výzdobu postele prezentuje čelo v tvare palácovej fasády a balustrádové nohy postele pripomínajúce zábradlie renesančných palácov.

Osobitosťou izby je kúpeľňa so zaujímavou súhrou pôvodných zámockých múrov, nádherných ornamentov na dlažbe a dekoratívneho obrazca na keramickom obklade.

Veľkosť izby: 45 m2

1 x manželská posteľ s baldachýnom

Možnosť pridať 1 prístelku

Sprchovací kút

WC a bidet

Izba nie je klimatizovaná

Pracovný stôl

Televízor

Trezor

Telefón

Minibar

ĽUDOVÍT I. VEĽKÝ
Dvojposteľová izba Deluxe č. 011

Deluxe izba ĽUDOVÍT I. VEĽKÝ sa nachádza v prednej časti juhozápadného zámockého krídla. Umiestnenie na prízemí zabezpečuje hosťom rýchly prístup do zámockej dvorany, reštaurácie, na recepciu, ale aj do wellness a vinárne. Orientácia okien na juhozápadnú stranu zabezpečuje nie len príjemné osvetlenie ale aj pekný výhľad na Juhoslovenskú kotlinu a pohorie Ostrôžky.

Táto izba je jednou z troch, zariadených v klasicistickom štýle empír, ktorý sa rozšíril počas vlády Napoleona vo Francúzsku a je typický mohutnými, dokonalými tvarmi, vysokým leskom a zakomponovaním antických prvkov z mosadze, bronzu alebo zlata. Pre empír sú charakteristické hodvábne alebo jemné papierové tapety s pruhovaným vzorom na stenách.

Miestnosť je zariadená množstvom mohutného nábytku s veľkými lesklými plochami. Medzi veľmi obľúbený prvok empírového zariadenia patrí skriňa so zrkadlovými dverami, ktorá znásobuje veľkoleposť miestnosti. Nábytok je bohato zdobený pozlátenými prvkami znázorňujúcimi antické a egyptské prvky. Pre sedací nábytok sú typické rezbársky zhotovené labute, okrídlené sfingy, levy nesúce na svojich krídlach nielen podrúčky ale aj operadlo sedenia.

Pompéznosť izby umocňuje priestranná kúpeľňa, taktiež s pozlátenými prvkami, vaňou a zaujímavo umiestneným sprchovacím kútom.

Deluxe izba ĽUDOVÍT I. VEĽKÝ susedí so zámockou knižnicou, do ktorej je aj priamy prístup z izby. V prípade záujmu si hostia môžu rezervovať izbu spolu s knižnicou a využiť ju na porady alebo posedenia v príjemnej atmosfére s rokovacím stolom.

Veľkosť izby: 58 m2

1 x manželská posteľ

Možnosť pridať 1 prístelku

Sprchovací kút

Vaňa

WC a bidet

Pracovný stôl

Sedenie s konferenčným stolíkom

Sedenie s okrúhlym rokovacím stolom

Televízor

Trezor

Telefón

Minibar

Izba nie je klimatizovaná

KATALIN PÁLFFY
Dvojposteľová izba Deluxe č. 012

Deluxe izba KATALIN PÁLFFY sa nachádza v centrálnej časti juhozápadného zámockého krídla. Umiestnenie na prízemí zabezpečuje hosťom rýchly prístup do zámockej dvorany, reštaurácie, na recepciu, ale aj do wellness a vinárne. Orientácia okien na juhozápadnú stranu zabezpečuje nie len príjemné osvetlenie ale aj pekný výhľad na Juhoslovenskú kotlinu a pohorie Ostrôžky.

Izba pozostáva zo vstupnej časti, dennej miestnosti, spálne, kúpeľne a je zariadená v barokovom umeleckom slohu. V izbe je drevená intarzovaná parketová podlaha, vyrezávané drevené dvere a vežová kachľová pec, ktoré sú typickými prvkami interiérového zariadenia v období baroka. Barok je typický prezdobenosťou, pompéznosťou, nepravidelnosťou, zložitými, prelínajúcimi sa líniami a tvarmi. V barokovej miestnosti nesmie chýbať veľká skriňa s korunnou rímsou s kartušou v jej strede. V spálni sa nachádza masívna drevená posteľ s volútami na nožičkách a bočniciach a pôsobivým vyrezávaným čalúneným čelom. V dennej miestnosti sa nachádza pohodlné sedenie s čalúneným sedadlom aj operadlom, ktoré je kvôli vyššiemu komfortu sedenia zaoblené. Podrúčky aj nožičky sedacieho nábytku, ale aj stolov, lavíc a skríň sú ukončené rezbárskymi volútami.

K izbe patrí kúpeľňa so zaujímavým vyrezávaným zrkadlom a sprchovacím kútom, ktorému historický nádych dodáva presklenie so zlatým orámovaním a ornamentmi. Svetlé farby podlahy a obkladov dopĺňa jemné svetlo z dvorany prenikajúce cez vyššie osadené okno.

Veľkosť izby: 50 m2

1 x manželská posteľ

Možnosť pridať 1 prístelku

Sprchovací kút

WC a bidet

Pracovný stôl

Izba nie je klimatizovaná

Sedenie s konferenčným stolíkom

Kachľová pec v dennej miestnosti

Televízor

Trezor

Telefón

Minibar

ANNA LOSSONCZY
Dvojposteľová izba Deluxe č. 014

Deluxe izba ANNA LOSSONCZY sa nachádza v centrálnej časti juhozápadného zámockého krídla. Umiestnenie na prízemí zabezpečuje hosťom rýchly prístup do zámockej dvorany, reštaurácie, na recepciu, ale aj do wellness a vinárne. Orientácia okien na juhozápadnú stranu zabezpečuje nie len príjemné osvetlenie ale aj pekný výhľad na Juhoslovenskú kotlinu a pohorie Ostrôžky.

Izba je veľmi útulná, v svetlých príjemných farbách a zariadená v barokovom umeleckom slohu. Pozostáva zo samostatnej vstupnej miestnosti, hlavnej hosťovskej izby a kúpeľne. Architektonickou zaujímavosťou je obnovená pôvodná krížová stropná klenba v hlavnej miestnosti, ktorá zvýrazňuje vysoký zámocký strop a zároveň dodáva priestoru jemné tvary a barokovú ozdobnosť.

V zariadení izby dominuje nádherná masívna posteľ s vyrezávaným čelom v oblúkovom tvare s ozdobnou kartušou v jej strede. V izbe sa nachádza veľká vyrezávaná skriňa s korunnou rímsou a ornamentálnou rezbou v jej strede, ktorá je zhodná s rezbou na čele postele. Pohodlné sedenie má čalúnenú sedaciu časť a operadlo je kvôli vyššiemu komfortu sedenia zaoblené. Podrúčky aj nožičky sedacieho nábytku, ale aj stolov, lavíc a skríň sú ukončené rezbárskymi volútami. Útulnosť izby umocňuje svetlo dopadajúce z krištáľového lustra a denné svetlo prenikajúce pomedzi pôsobivé, zároveň však vzdušné závesy so zlatým lemom a strapcami.

Osobitú atmosféru má kúpeľňa, v ktorej tiež prevládajú svetlé farby v súhre s dostatočným príjemným osvetlením prenikajúcim cez veľké okno. Kamennú mramorovú dlažbu v nerušivých tónoch lemuje sympatická hnedá bordúra so vzorom, ktorým je zdobený aj kamenný obklad na stenách. V kúpeľni je premyslene umiestnená vaňa, kde si hosť môže dopriať nerušený oddych v príjemnom osvetlení krištáľového lustra a svetla odrážajúceho sa od detailnej rímsovej štukovej výzdoby v obvodových častiach stropu.

Veľkosť izby: 45 m2

1 x manželská posteľ

Možnosť pridať 1 prístelku

Vaňa

WC a bidet

Izba nie je klimatizovaná

Pracovný stôl

Televízor

Trezor

Telefón

Minibar

RUDOLF I.
Dvojposteľová izba Deluxe č. 015

Deluxe izba RUDOLF I. sa nachádza v zadnej severovýchodnej časti zámku. Do izby vedie zo zámockej dvorany tajomná chodba so schodiskom, do ktorej majú prístup len hostia izby. Izba je situovaná v tesnej blízkosti zámockej dvorany, s rýchlym prístupom do reštaurácie, wellness aj vinárne. Nad izbou sa nachádza zámocká kaplnka U dobrého pastiera.

Zo vstupnej časti do dennej miestnosti vedie menšie drevené schodisko so zábradlím, zdobeným jedným z gotických prvkov, dvojplamienkom v kruhu. Ťažkú stredovekú atmosféru taktiež vystihuje tmavý vyrezávaný obklad s lomenými oblúkmi a typickými gotickými kružbami, drevená intarzovaná podlaha s jednoduchým vzorom a nižší oblúkový strop s dreveným masívnym lustrom so sviecami. V dennej miestnosti sa nachádza masívny a nižší nábytok s pôsobivými rezbami a zdobenými kovanými úchytkami.

V priestore spálne dominuje veľká manželská posteľ s vysokým vyrezávaným čelom a vežovitými stĺpmi, ktoré sú masívne, pevné a nádherné ozdobené popínajúcimi rastlinnými ornamentmi. Ťažký štýl zariadenia dopĺňajú tmavšie závesy na menších oknách a ťažký mosadzný luster.

Osobitú atmosféru má kúpeľňa s priestranným sprchovacím kútom a oblúkovou stenou spájajúcou strop aj bočnú stenu. Kamennú mramorovú dlažbu v nerušivých tónoch lemuje sympatická tmavšia bordúra so vzorom, ktorým je zdobený aj kamenný obklad na stenách.

Do izby vedie samostatný vstup z dvorany cez nižšie drevené dvere s okienkom s kovanou mrežou. Hostia sa do izby môžu tiež dostať cez samostatný vstup priamo z exteriéru, z bývalej vodnej priekopy, ktorá bola okolo celého zámku. Hostia dostanú na recepcii kľúče od týchto dverí a môžu sa tak nepozorovane dostať dnu alebo von zo zámku.

Veľkosť izby: 45 m2

1 x manželská posteľ

Možnosť pridať 1 prístelku

Vaňa

WC a bidet

Izba nie je klimatizovaná

Pracovný stôl

Televízor

Trezor

Telefón

Minibar

VÁCLAV III.
Dvojposteľová izba Deluxe č. 102

Deluxe izba VÁCLAV III. sa nachádza na reprezentatívnom prvom poschodí v prednej časti juhozápadného zámockého krídla a susedí s najhonosnejším kráľovským apartmánom. Poloha izby v blízkosti hlavného zámockého schodiska zabezpečuje hosťom rýchly prístup do zámockej dvorany, reštaurácie, na recepciu, ale aj do wellness a vinárne. Orientácia na juhozápadnú stranu zabezpečuje nie len príjemné osvetlenie ale aj pekný výhľad na Juhoslovenskú kotlinu a pohorie Ostrôžky.

Priestranná izba na prvý pohľad zaujme svojou priestrannosťou a svetlosťou. Veľkosť izby vyzdvihuje aj vysoký strop, ktorý lemuje oblúková klenba. V izbe je drevená intarzovaná parketová podlaha, vyrezávané drevené dvere a vežová kachľová pec, ktoré sú typickými prvkami interiérového zariadenia v období baroka. Barok je typický prezdobenosťou, pompéznosťou, nepravidelnosťou, zložitými, prelínajúcimi sa líniami a tvarmi. V barokovej miestnosti nesmie chýbať veľká skriňa s korunnou rímsou s kartušou v jej strede. V izbe sa nachádza masívna drevená posteľ s volútami na nožičkách a bočniciach a pôsobivým vyrezávaným čalúneným čelom. Pohodlné sedenie je čalúnené kvetinovým vzorom na sedacej časti aj operadle, ktoré je zaujímavo tvarované a doplnenými vyrezávanými ornamentmi.

V priestore kúpeľne prevládajú svetlé tóny v kombinácii s mramorom v smaragdovej farbe, ktorý dotvára bordúry podlahy aj nižší obklad stien. Nachádza sa tu veľký presklený sprchovací kút s pieskovanými ornametmi, ktorý je zaujímavo situovaný v priestore oblúkového výklenku. Barokový lesk dotvára vyrezávané zrkadlo, pozlátené ornamenty a krištáľové lampy.

Táto izba susedí s Deluxe izbou KAROL ROBERT, s ktorou je prepojená spoločnými dverami. Hostia si tak môžu objednať tieto susediace izby a využívať ich ako apartmán, čo je vhodné pre rodiny s deťmi a príbuznými, prípadne pre skupinky priateľov.

Veľkosť izby: 46 m2

1 x manželská posteľ

Možnosť pridať 1 prístelku

Sprchovací kút

WC a bidet

Pracovný stôl

Izba nie je klimatizovaná

Kachľová pec

Sedenie s konferenčným stolíkom

Televízor

Trezor

Telefón

Minibar

KAROL ROBERT
Dvojposteľová izba Deluxe č. 103

Deluxe izba KAROL ROBERT sa nachádza na prvom poschodí v centrálnej časti juhozápadného zámockého krídla. V blízkosti sa nachádza Župná sieň, najreprezentatívnejšia miestnosť zámockého hotela. Poloha izby v blízkosti hlavného zámockého schodiska zabezpečuje hosťom rýchly prístup do zámockej dvorany, reštaurácie, na recepciu, ale aj do wellness a vinárne. Veľké okná zabezpečujú v miestnosti príjemné osvetlenie a hosťom poskytujú pekný výhľad na Juhoslovenskú kotlinu a pohorie Ostrôžky.

Priestranná a svetlá izba je zariadená v klasicistickom štýle empír, ktorá je charakteristický mohutnými, dokonalými tvarmi, vysokým leskom a zakomponovaním antických prvkov z mosadze, bronzu alebo zlata. Svetlé tapety s pruhovaným a kvetinovým vzorom sú v súlade so zariadením izby a s ornamentmi na sedacom nábytku a textíliách. V izbe sa nachádza precízne vypracovaný nábytok s dokonalými tvarmi, vysokým leskom a pozlátenými ornamentmi, ktoré vychádzajú z antických a egyptských symbolov. Reprezentatívnosť, moc a dokonalosť, ktorú má empír vystihovať, dotvára intarzovaná drevená podlaha s detailným vzorom v štvorcovej obrube a vzdušné závesy, farebnosťou zapadajúce do konceptu zariadenia izby. K izbe patrí kúpeľňa s vaňou v živých farbách lesklej keramickej dlažby a obkladu stien.

Izba KAROL ROBERT susedí s Deluxe izbou VACLAV III., s ktorou je prepojená spoločnými dverami. Hostia si tak môžu objednať tieto susediace izby a využívať ich ako apartmán, čo je vhodné pre rodiny s deťmi a príbuznými, prípadne pre skupinky priateľov.

Veľkosť izby: 48 m2

1 x manželská posteľ

Možnosť pridať 1 prístelku

Vaňa

WC a bidet

Pracovný stôl

Izba nie je klimatizovaná

Kachľová pec

Sedenie s konferenčným stolíkom

Televízor

Trezor

Telefón

Minibar

LADISLAV I.
Dvojposteľová izba Deluxe č. 105

Deluxe izba LADISLAV I. sa nachádza na prvom poschodí v centrálnej časti juhozápadného zámockého krídla. Poloha izby v blízkosti bočného obnoveného zámockého schodiska umožňuje hosťom rýchly prístup do zámockej dvorany, reštaurácie, na recepciu, ale aj do wellness a vinárne. Schodiskom je ľahko dostupná aj zámocká kaplnka U dobrého pastiera. Veľké okná zabezpečujú v miestnosti príjemné osvetlenie a hosťom poskytujú pekný výhľad na Juhoslovenskú kotlinu a pohorie Ostrôžky.

Izba patrí k najväčším izbám zámockého hotela a je zariadená v gotickom slohu, ktorý vznikol v 12. storočí vo Francúzsku a do konca 15. storočia sa rozšíril do severnej a strednej Európy. Charakteristickými znakmi gotiky je štíhlosť tvarov smerujúcich nahor. Izbe dominuje manželská posteľ s vyšším dreveným predným aj zadným čelom, ktoré zdobia lomené oblúky, typické práve pre gotický sloh. Základným úložným mobiliárom v období gotiky bola truhlica, ktorá nechýba ani v tejto izbe. Interiér je zariadený masívnym zdobeným nábytkom s vystupujúcimi ornamentmi, ktoré ešte viac zvýrazňujú jeho výšku. Ťažký gotický charakter izbe dodávajú mohutné závesy na veľkých oknách, farebnosť čalúnenia a vysoká zdobená pec s mosadznými dvierkami. K izbe patrí malá vyvýšená miestnosť, z ktorej si môžu návštevníci vychutnať výhľad na okolie zámku alebo si tu môžu oddýchnuť a stráviť chvíľku s knihou. Napriek ťažšiemu gotickému zariadeniu je v izbe príjemné hrejivá atmosféra, ktorú vytvárajú farebné steny s dreveným obkladom.

V priestrannej kúpeľni sa nachádza sprchovací kút aj vaňa so zlatými nožičkami. Prevládajú v nej svetlé tóny v kombinácii s mramorom v smaragdovej farbe, ktorý vhodne dopĺňa bordúry na podlahe a je použitý na nižší obklad stien.

V izbe sa nachádza nádherný zreštaurovaný trámový strop, na ktorom sú pozorovateľné jednoduchšie geometrické ornamenty. Na doskách sa nachádzajú prírodné motívy ako kvety, vtáky, ale aj ľudské postavy muža a ženy. Trámové stropy sa zachovali v piatich miestnostiach a majú viac ako 400 rokov. Boli objavené pod omietkou počas rekonštrukcie na prelome 50. a 60. rokov 20. storočia. Počas poslednej rekonštrukcie, pred otvorením zámockého hotela, boli trámové stropy na základe výskumu očistené a zreštaurované.

Veľkosť izby: 78 m2

1 x manželská posteľ

Možnosť pridať 1 prístelku

Vaňa

Sprchovací kút

WC a bidet

Pracovný stôl

Kachľová pec

Sedenie s rokovacím stolom

Televízor

Trezor

Telefón

Minibar

Izba nie je klimatizovaná

GEJZA I.
Dvojposteľová izba Deluxe č. 106

Deluxe izba GEJZA I. sa nachádza na prvom poschodí v severnom krídle zámockého hotela. Izba sa nachádza v blízkosti bočného zámockého schodiska, čo hosťom zabezpečuje rýchly prístup do zámockej dvorany, reštaurácie, na recepciu, ale aj do wellness a vinárne. V blízkosti izby sa nachádza aj zámocká kaplnka U dobrého pastiera. Orientácia izby ponúka hosťom pekný výhľad na pohorie Ostrôžky a Revúcku vrchovinu.

Útulná izba je zariadená v barokovom umeleckom slohu v svetlých tónoch a honosným nábytkom. Ozdobou barokovej izby je masívna, pohodlná manželská posteľ s nádherným oblúkovým vyrezávaným čelom s ornamentom a luxusnými textíliami a vankúšmi. Mohutný nábytok je pekne tvarovaný so zaujímavými vyrezávanými ornamentmi a mosadznými alebo kovanými tvarovanými úchytkami. Teplú atmosféru priestoru dotvárajú farebné steny, drevená podlaha so zaujímavým vzorom, pôsobivý obklad stien s detailným vzorom a drevená vyrezávaná rímsa na premyslene zakomponovanej kúpeľni.

V priestore kúpeľne s vaňou prevládajú svetlé tóny v kombinácii s mramorom v smaragdovej farbe, ktorý vhodne dopĺňa bordúry na podlahe a je použitý na nižší obklad stien.. Barokový lesk dotvára vyrezávané zrkadlo, pozlátené prvky, krištáľové lampy a prepracovaná štuková rímsa po obvode vnútorných stien.

Veľkosť izby: 35 m2

1 x manželská posteľ

Možnosť pridať 1 prístelku

Vaňa

WC a bidet

Izba nie je klimatizovaná

Pracovný stôl

Televízor

Trezor

Telefón

Minibar

ANTONELLA FORGACH
Dvojposteľová izba Deluxe č. 107

Deluxe izba ANTONELLA FORGACH sa nachádza na prvom poschodí v severnom krídle zámockého hotela. Izba sa nachádza v blízkosti bočného zámockého schodiska a zadného výťahu, čo hosťom zabezpečuje rýchly prístup do zámockej dvorany, reštaurácie, na recepciu, ale aj do wellness a vinárne. V blízkosti izby sa nachádza aj zámocká kaplnka U dobrého pastiera. Orientácia izby naskytá hosťom pekný výhľad na pohorie Ostrôžky a Revúcu vrchovinu.

Izba je zariadená v renesančnom umeleckom slohu a jej dominantou je nádherná veľká posteľ s baldachýnom. Pre renesančný nábytok je charakteristická bohatá zdobnosť so zakomponovaním prvkov stavebnej architektúry. Skriňa je v hornej časti doplnená rímsou, dvere skrine pripomínajú oblúkový zdobený portál a nožičky kopírujú tvar zdobených stĺpov. Renesančnú výzdobu postele prezentuje čelo v tvare palácovej fasády, vyrezávané bočné piliere a pevný rám s baldachýnom. Ten spája vzdušné romantické závesy a ťažší nariasený záves, ktorý ladí s interiérovými textíliami a mohutnými pôsobivými závesmi na okne. Hrejivú atmosféru v izbe dotvárajú farebné steny, precízne vyrezávaný obklad stien, drevená intarzovaná podlaha s prepracovaným ornamentom a v neposlednom rade výnimočná vežová kachľová pec.

K izbe patrí príjemne osvetlená kúpeľňa s rohovým oblúkovým sprchovacím kútom so sklenými stenami s pieskovanými ornamentmi. Osobitosť kúpeľne vytvára pôsobivá kamenná podlaha a obklad v jemných farbách doplnený jemne tmavším tónom bordúry s ornamentom a listelami.

Veľkosť izby: 44 m2

1 x manželská posteľ s baldachýnom

Možnosť pridať 1 prístelku

Sprchovací kút

WC a bidet

Pracovný stôl

Kachľová pec

Televízor

Trezor

Telefón

Minibar

Izba nie je klimatizovaná

ERZSÉBETH FORGACH
Dvojposteľová izba Deluxe č. 109

Deluxe izba ERZSÉBETH FORGACH sa nachádza na prvom poschodí, v zadnej časti severovýchodného zámockého krídla. Izba je dobre dostupná výťahom v severnom aj severovýchodnom krídle, čo hosťom zabezpečuje rýchly prístup do zámockej dvorany, reštaurácie, na recepciu, ale aj do wellness a vinárne. Vďaka svojej polohe ponúka hosťom pekný výhľad na Juhoslovenskú kotlinu a Revúcku vrchovinu.

Už pri vstupe do izby hostí očarí nádherné zariadenie v klasicistickom empírovom štýle, charakteristickom dokonalosťou, precíznosťou, pravidelnosťou a leskom. Pruhované tapety s kvetinovým vzorom, spájajúce zlatú a červenú farbu, sú v súlade so zariadením izby a s ornamentmi na textíliách. V izbe sa nachádza precízne vypracovaný nábytok s dokonalými tvarmi, vysokým leskom a pozlátenými ornamentmi, ktoré vychádzajú z antických a egyptských symbolov. Reprezentatívnosť, moc a dokonalosť, ktoré vystihujú empír dotvára aj intarzovaná drevená podlaha s detailným vzorom a vzdušné závesy, farebnosťou zapadajúce do konceptu zariadenia izby. K izbe patrí kúpeľňa, s priestranným sprchovacím kútom. Pocit pestrosti navodzujú živé farby kamennej podlahy a lesklých obkladov s dokonalými nerušenými tvarmi.

Izba ERZSÉBETH FORGACH má okrem samostatných vstupných dverí aj druhý vstup, zo spoločnej predsiene s Deluxe apartmánom KRÁĽ ŠTEFAN I. SVÄTÝ. Hostia si tak môžu objednať izbu aj apartmán a využívať ich ako veľký rodinný apartmán, čo je vhodné pre rodiny s deťmi a príbuznými, prípadne pre skupinky priateľov.

Veľkosť izby: 40 m2

1 x manželská posteľ

Možnosť pridať 1 prístelku

Sprchovací kút

WC a bidet

Pracovný stôl

Sedenie s konferenčným stolíkom

Televízor

Trezor

Telefón

Minibar

Izba nie je klimatizovaná

ANTAL FORGACH
Dvojposteľová izba Deluxe č. 110

Deluxe izba ANTAL FORGACH sa nachádza na prvom poschodí, v centrálnej časti severovýchodného zámockého krídla. Patrí k najväčším izbám zámockého hotela a tri veľké okná ponúkajú hosťom nádherný výhľad na zámocké okolie a rozsiahle územie Juhoslovenskej kotliny a Revúcku vrchovinu.

Izba je zariadená v renesančnom umeleckom slohu a jej dominantou je nádherná veľká posteľ s baldachýnom. Pre renesančný nábytok je charakteristická bohatá zdobnosť so zakomponovaním prvkov stavebnej architektúry. Skriňa je v hornej časti doplnená rímsou, dvere skrine pripomínajú oblúkový zdobený portál a nožičky kopírujú tvar zdobených stĺpov. Renesančnú výzdobu postele prezentuje čelo v tvare palácovej fasády a balustrádové nohy postele pripomínajúce zábradlie renesančných palácov. V dennej miestnosti sa nachádza elegantná a pohodlná pohovka, ktorej kráľovský nádych dodáva množstvo vankúšov a mosadzná ozdoba v strede operadla.

Príjemnú zámockú atmosféru vytvárajú farebné steny, precízne vyrezávaný obklad stien, intarzovaná drevená podlaha s detailným vzorom a zreštaurovaný trámový strop zo 17. storočia. Prirodzené svetlo prenikajúce cez tri veľké okná dopĺňajú ťažké mosadzné lustre, nástenné mosadzné svietidla so sviecami a utešené stolné lampy.

Unikátom je špecificky zasadená kúpeľňa v strede priestoru, čím bolo dosiahnuté oddelenie spálne od dennej miestnosti. Dostatočné presvetlenie veľkej kúpeľne je zabezpečené celosklenenou stenou orientovanou na okná. Na vonkajších stenách kúpeľne sa nachádzajú zelenkasté tapety s luxusným kvetinovým vzorom, pričom rohy stien spevňujú drevené vyrezávané obklady a vo vrchnej časti vyrezávaná stupňovitá rímsa, typická pre obdobie renesancie. V kúpeľni sa nachádza rohový sprchovací kút aj vaňa s mosadznými nožičkami. Osobitosť kúpeľne podčiarkuje pôsobivá kamenná podlaha a obklad v jemných farbách doplnený jemne tmavším tónom bordúry s ornamentom a listelami.

Veľkosť izby: 72 m2

1 x manželská posteľ s baldachýnom

Možnosť pridať 1 prístelku

Sprchovací kút

Vaňa

WC a bidet

Pracovný stôl

Sedenie s konferenčným stolíkom

Kachľová pec v spálni

2 x Televízor

Trezor

Telefón

Minibar

Izba nie je klimatizovaná

MATEJ II.
Dvojposteľová izba Deluxe č. 112

Deluxe izba MATEJ II. sa nachádza na prvom poschodí, v prednej časti severovýchodného zámockého krídla. Izba sa nachádza v tesnej blízkosti predného bočného schodiska a výťahu a taktiež neďaleko hlavného zámockého schodiska, čo hosťom zabezpečuje rýchly prístup do zámockej dvorany, reštaurácie, na recepciu, ale aj do wellness a vinárne. Vďaka svojej polohe ponúka hosťom pekný výhľad na Juhoslovenskú kotlinu a Revúcku vrchovinu.

Už pri vstupe do izby hostí očarí nádherné zariadenie v klasicistickom empírovom štýle, charakteristickom dokonalosťou, precíznosťou, pravidelnosťou a leskom. Prevládajúcu červenú farbu tapiet so zlatým kvetinovým vzorom dopĺňa sedací nábytok so zlatými kvetinovými textíliami a impozantnými závesmi na vysokých oknách. V izbe sa nachádza precízne vypracovaný vysoko lesklý nábytok dokonalých tvarov, doplnený pozlátenými ornamentmi, ktoré vychádzajú z antických a egyptských symbolov. Reprezentatívnosť, moc a dokonalosť, ktoré charakterizujú empír, umocňuje intarzovaná drevená podlaha s detailným vzorom, vysoká zdobená kachľová pec a tiež honosný obraz a zrkadlo v nádhernom ornamentálnom zlatom ráme.

V kúpeľni sa nachádza rohový sprchovací kút so sklenými stenami s ornamentom. Pocit pestrosti navodzujú živé farby kamennej podlahy a lesklých obkladov s dokonalými nerušenými tvarmi. Priestrannosť kúpeľne, v súhre so svetlými farbami, podčiarkuje vysoký klenbový strop s ornamentmi v základovej časti pilierov.

Veľkosť izby: 42 m2

1 x manželská posteľ

Možnosť pridať 1 prístelku

Sprchovací kút

WC a bidet

Pracovný stôl

Izba nie je klimatizovaná

Sedenie s konferenčným stolíkom

Kachľová pec

Televízor

Trezor

Telefón

Minibar

ZUZANA THURZO
Dvojposteľová izba Deluxe č. 113

Deluxe izba ZUZANA THURZO sa nachádza na prvom poschodí, v prednej časti severovýchodného zámockého krídla. Poloha izby v tesnej blízkosti predného bočného schodiska a výťahu, a taktiež hlavného zámockého schodiska, zabezpečuje rýchly prístup do zámockej dvorany, reštaurácie, na recepciu, ale aj do wellness a vinárne. Izba sa nachádza v blízkosti Župnej siene, najreprezentatívnejšej miestnosti zámockého hotela. Vďaka svojej polohe ponúka hosťom pekný výhľad na Juhoslovenskú kotlinu a Revúcku vrchovinu.

Izba je zaujímavo zariadená, inšpirovaná obdobím 60. až 80. rokov 20. storočia na území strednej Európy. Na stenách je nebesky modrá maľba so svetlým kvetinovým vzorom, ktorý vyniká pri osvetlení, prenikajúcom cez vysoké okno, lemované príjemnými závesmi a záclonami. V izbe sa nachádza manželská posteľ jednoduchých tvarov so stredne vysokým predným aj zadným čelom. Hostia si môžu vychutnať dobovú atmosféru na pohodlných zreštaurovaných kvetinových kreslách pri okrúhlom konferenčnom stolíku s typickým úložným priestorom pod stolovou doskou. V izbe sa nachádza taktiež utešený pracovný stôl, skriňa, minibar, drevené rádio, samostatná chladnička a množstvo bytových doplnkov, ktoré živo pripomínajú uvedené obdobie. Atmosféru, ktorá môže niektorým hosťom pripomínať nedávne časy, oživuje svetlo krištáľového lustra a stojacej lampy s veľkým tienidlom. V hornej časti stien sa nachádza stupňovitá obvodová rímsa a strop je oživený štukovým obvodovým zrkadlom.

K izbe patrí príjemne osvetlená kúpeľňa s veľkým sprchovacím kútom so sklenými stenami s ornamentmi. Osobitosť kúpeľne vytvára pôsobivá kamenná podlaha a obklad v jemných farbách doplnený jemne tmavším tónom bordúry s ornamentom a listelami. Veľký priestor zvýrazňuje denné svetlo prenikajúce cez veľké okno a vysoký strop, ktorý je doplnený stupňovitou rímsou.

Veľkosť izby: 38 m2

1 x manželská posteľ

Možnosť pridať 1 prístelku

Sprchovací kút

WC a bidet

Pracovný stôl

Izba nie je klimatizovaná

Sedenie s konferenčným stolíkom

Krb vo vstupnej časti

Televízor

Trezor

Telefón

Minibar