Kto by nepoznal ikonickú záverečnú scénu z filmu Tri oriešky pre Popolušku, keď Popoluška s princom v bielom cválajú na koňoch krásnou zasneženou zimnou krajinou. Slnko svieti a odráža sa od snehových vločiek ako nekonečná záplava kryštálov, a rovnako žiaria šťastím aj oni dvaja.

Zima je ľadové kráľovstvo s teplým srdcom, Snehulienka s karmínovými perami. Vôňa škorice, klinčekov a pomarančov, varené víno, voňavý punč, horúca čokoláda, mäkké kožušiny. Zima je prírodná výzdoba zo šišiek a imela alebo opulentná kompozícia drahých kameňov, je snehobiela a vianočne farebná. Zima je nežné padanie vločiek a biele panenské pláne. Prskavky a blikajúce sviečky. Sú to líca vyštípané od mrazu a lásky, čas domácej pohody pri ohni v krbe, keď ľudia chcú mať k sebe bližšie. Je to očakávanie radostných Vianoc alebo roztopašných Fašiangov. Zima je zasnená, romantická, čarovná.

V dávnej minulosti sa svadby konali najmä v zime, v období fašiangov, kedy bola zabíjačková sezóna a nehrozilo, že sa mäso a pripravené pohostenie rýchlo znehodnotí. Neskôr k nim pribudol i čas na jeseň, v dobe mladých vín – pred adventom, alebo až po Veľkej noci – v čase jari. Májové a letné svadby neboli bežné kvôli prácam na poli (svadba v máji, nevesta na máry).

Uprednostňovanie zimného ročného obdobia pred horúcimi lúčmi slnka je medzi nevestami rastúci celosvetový trend. Zimná svadba je prekrásna a intímna zároveň – odlišná od letných svadieb, ktoré sa konajú bežne. Spočítajte si, na koľkých letných svadbách ste boli vy. Svadbu v zimnom ročnom období si vyberajú ženy, ktoré sa rady rozhodujú inak. Páčia sa im iné, nekonvenčné nápady. A Vám?

Svadba v zime prináša množstvo výhod

Viac termínov na výber (off season pre všetkých, voľné sú priestory aj služby)

Hostia sú doma (nie sú odcestovaní na dovolenkách a iných svadbách)

Svetlo (skôr sa stmieva a horiace sviečky majú lepší efekt, navodzuje pocit romantiky a intimity)

Svadobná cesta (mimosezónne ceny a menší nával turistov)

Počasie (nežne padajúci sneh je lepší ako dážď, navyše makeup a ani torta sa nerozpustia)

Tradície (slovenské svadby sa konali v zimnom období počas fašiangov)

Originalita (čas na výnimočnú výzdobu, kožušinové doplnky, …)

Čarovné fotky (zasnežená krajina pripomína ľadové kráľovstvo, biela ladí s bielou, slnko sa odráža od snehu)

V zámockom hoteli**** Galicia Nueva je to ešte o pár výhod naviac, okrem exkluzívnych priestorov, kráľovskej obsluhy a gurmánskeho menu Vám k zimnej svadbe ponúkame

50 % zľavu z prenájmu priestorov

parket a pódium v cene

ochutnávku svadobného menu pre dvoch

ubytovanie v apartmáne pre mladomanželov na jednu noc zdarma

raňajky do postele

Pre viac informácií a rezerváciu termínu kontaktujte prosím Wedding managera na čísle 0918 149 190 alebo mailom na wedding@hotelgalicianueva.sk Akcia platí pre svadby v mesiacoch január, február a december 2020.