fbpx
SK
EN
HU

O nás

Myšlienka obnovy národnej kultúrnej pamiatky nesie v sebe hlboký odkaz. Vdýchnuť život klenotu ukrytého pod prachom dávnej minulosti a vytvoriť tak miesto, kde sa stretáva dávna minulosť s prítomnosťou. Tie ruka v ruke kráčajú a tvoria novodobé dejiny Galicia Nueva, zámockého hotela****, ktorého súčasťou sú všetci úžasní hostia.

Ďakujeme, že nám dovolíte premieňať vaše sny na nezabudnuteľné zážitky. Spolu vytvárame miesto, kde môžete zažiť výnimočné chvíle a intenzívne cítiť „genius loci“ a ducha tých, ktorí tu boli pred vami.

Po desiatich rokoch rekonštrukčných prác sa v roku 2016 otvorili brány národnej kultúrnej pamiatky – renesančno-barokového zámku v Haliči. Po dôkladnej a citlivej rekonštrukcii sa chátrajúci zámok premenil na výnimočný zámocký hotel. Zásluhu na oživení tohto historického klenotu Novohradu má spoločnosť IMET, a. s., ktorá sa už viac ako 30 rokov zaoberá výrobnou a obchodnou činnosťou v oblasti valivých ložísk a náhradných dielov pre metalurgický priemysel a ťažké strojárenstvo.

Hotel je určený klientom, ktorí vyhľadávajú mierne aktívny oddych bez rušivých vplyvov masovej turistiky. Návštevníkom poskytuje nadštandardné ubytovanie            so zariadením reprezentujúcim rôzne historické a umelecké slohy. Zámocký hotel je ideálnym miestom na usporiadanie kongresov, pracovných stretnutí, workshopov, svadieb, plesov či koncertov. Pre ďalšie rôznorodé aktivity je možné využiť priestory reštaurácie či vinárne so salónikmi, knižnicu alebo kupolu s terasou a nádherným výhľadom na široké okolie Haliče. Dokonalý relax je možné si vychutnať v osobitých priestoroch wellness s bazénom, saunami a vírivou vaňou. V zámockom parku a lesoparku s rybníkom objavia návštevníci idylku pokoja a krásy okolitej prírody.