Leto v zámockom parku

Každý víkend počas letných mesiacov, od piatka do nedele, v čase od 11,00 do 18,00
sa na Vás tešíme s ponukou alko, nealko nápojov a menšieho občerstvenia v altánku Filagória

Tenisové kurty – ponuka

Člnkovanie na rybníku

Zámocký altánok Filagória

Detské ihrisko

Piknik v parku

Zámocká mini farma

Športový rybolov

Upravené chodníky s lavičkami

Zámocká pláž

Haličský zámok a park sú zapísané v zozname národných kultúrnych pamiatok celoslovenského významu, dlhé roky chátrali a na ich neradostnom stave sa podpísal nielen zub času, ale žiaľ, aj ľudský faktor. Po rokoch chátrania a zanedbania celého priestoru parku sa ku klenotu Novohradu, ako sa Haličský zámok právom nazýva, priradila ďalšia jeho súčasť z minulosti – priľahlý lesopark s rybníkom.

Hostia sa môžu poprechádzať po pekne upravených a obnovených chodníkoch a posedieť si na lavičkách umiestnených na novovybudovaných miestach pre odpočinok. Všetky sú citlivo zasadené do tieňa korún stromov.

Na svoje si prídu tí, ktorí radi len načúvajú zvukom prírody, ale aj tí aktívnejší – cyklisti, majitelia psích miláčikov, či rekreační rybári. Plavba na člnku popod romantický mostík na pôvodný ostrov v strede rybníka nadchne určite nielen zaľúbené páry.

Vstupné

Do 31. októbra 2020 je vstup do zámockého parku pre všetkých návštevníkov bezplatný.

Ostatné aktivity a služby sú spoplatnené v zmysle cenníka.

Symbolické spoplatnenie vstupu do parku a poskytovaných aktivít by malo aspoň čiastkovo napomôcť udržaniu poriadku a bezpečnosti, aj keď nepokryje v plnej výške všetky výdavky, ktoré bude potrebné pravidelne vynakladať na bezpečnosť nielen hotelových hostí, ale všetkých návštevníkov, ďalej na každodennú údržbu a starostlivosť o parkovú zeleň, chodníky s odpočívadlami, rybník, pláž, móla, člny, altánok, ako aj náklady na pracovníkov v parku.

Park s rybníkom je neoddeliteľnou súčasťou miestneho haličského koloritu a medzi domácimi sú aj takí, ktorí si park pamätajú z čias Forgachovcov. Obyvatelia obce Halič a Stará Halič budú mať na vstup do parku aj na rodinnú vstupenku 50 % zľavu. Z tejto zľavy si budú môcť uplatniť ďalšiu zľavu deti, seniori aj zdravotne ťažko postihnutí občania spomínaných obcí.

Uvítame všetky návrhy a postrehy, ktoré sú pre nás tým najdôležitejším, aby sme sa stále mohli zlepšovať k Vašej úplnej spokojnosti a nadšenosti.

Parkový poriadok

Cenník

Vyhlásenie k člnkovaniu

Rybársky poriadok

Poriadok pre člnkovanie